دستگاه پرس وکیوم ممبران

در عصر جدید با توجه به گسترش روز افزون فناوری های نوین در صنایع مختلف صنعت چوب نیز به مشابه سایر صنایع از این قافله عقب نمانده است. ظهور دستگاه های عامل که کار درود گران  را در زمینه های مختلف به سهولت و با کیفیت بهتری انجام می دهد از نمونه های بارز این پیشرفت است .

عمليات پرسكاری و روکش کردن در صنایع چوب ممكن است با پرس‌ (بالشتكی، مكش كننده) به نام پرس‌ ممبران انجام شود. این نوع پرس دارای محفظه بزرگی از جنس مواد قابل انعطاف ( مانند سیلیکون یا سایر الاستیک های مصنوعی) با ضخامت لایه 2 تا 3 میلیمتر می‌باشد. چنانچه این لایه در محفظه زیرین صفحه پرس باشد با آب گرم پر می‌شود و اگر بالای پرس باشد با هوای گرم پر خواهد شد و در محیطی که قطعه به همراه روکش قرار دارد خلأ ایجاد می‌شود تا حباب بین روکش و قطعه ایجاد نشود. از این پرس برای تولید درب های فرم دار کابینت و یا درب‌های داخل ساختمانی استفاده می‌شود.

  • عملکرد دستگاه پرس ممبران وکیوم

روکش مصرف شده روی صفحه mdf که قبلاً فرم دهی شده است چسبانده می‌شود و می‌توان از روکش های مصنوعی تزئینی مانند فویل‌های pvc یا روکش های چوبی و… برای این کار روی mdf استفاده کرد. همچنین از این دستگاه برای خم کردن صفحات چند لایه و mdf  نیز استفاده میشود.

تفاوت پرس وکیوم ممبران با پرس وکیوم در آن است که در نوع اول با استفاده از صفحه الاستیک موجب شده که علاوه بر فشار بیشتر، حرارت نیز بصورت غیر مستقیم به روکش وارد شود و همینطور در مصرف خود روکش نیز صرفه جویی می‌شود. همچنین در روکشهای ضخیم تر نیز کارایی بهتری دارد.

دستاورد دیگری که پیشرفت فناوری ها در عرصه های مختلف با خود به همراه داشته اند بالا رفتن لیست محصولات و همچنین قدرت انتخاب خریدار است.

  • قابلیت روکش کردن مواد مختلف مانند چوب و ام دی اف

هدف اولیه استفاده از پرس وکیوم ممبران این است که از آن برای روکش کردن مواد مختلف استفاده شود و به کمک آن طرح‌های متنوع خلق شود. این دستگاه با دستگاه‌های پرس وکیوم معمولی از لحاظ روکش کردن چوب و سایر مواد تفاوت خاصی ندارد و عملکرد آنها در این حوزه کاملاً مشابه است. البته با توجه به اینکه در این دستگاه‌ها امکان شکل دهی به نمونه کار فراهم می‌شود، برای کیفیت در انجام کار از یک لایه سیلیکونی استفاده می‌شود که امکان خلأ را به شکل بهتری فراهم می‌کند.

  • قابلیت تغییر ابعاد میز و دیگر قابلیت‌های آن

یکی دیگر از قابلیت‌های دستگاه پرس وکیوم ممبران این است که می‌توان میز آن را تغییر داد و از آن برای ابعاد مختلف کار استفاده کرد. معمولاً میز این دستگاه‌ها به صورت تک سینی یا دو سینی ساخته می‌شود که در حالت تک سینی از یک اندازه مشخص متناسب با اندازه رول پی وی سی استفاده می‌شود و در دستگاه‌های دو سینی می‌توان همزمان با انجام کار یکی از سینی‌ها، میز دیگر را تغییر داد و از اندازه‌های دیگر آن استفاده کرد.

  • تغذیه دستی سینی دستگاه و کشیدن روکش

نحوه قرار گیری نمونه کار بر روی دستگاه پرس وکیوم ممبران به شکلی است که انجام کار آن توسط دست صورت می‌گیرد. این قابلیت در کنترل بیشتر برای وضعیت کار بسیار مهم است و فرد می‌تواند نحوه چینش کار را مطابق با سلیقه خود انجام دهد. در واقع این دستگاه‌ها دارای یک میز صاف هستند که نمونه کار بر روی آنها قرار می‌گیرد و سپس از روکش سیلیکونی بر روی آنها کشیده می‌شود. با پایان کار، روکش سیلیکونی مقاوم در برابر حرارت برداشته شده و نمونه کار نهایی آماده می‌شود.

  • دارای میز فولادی مقاوم به حرارت و خوردگی

میز فولادی یکی دیگر از قسمت‌های دستگاه پرس وکیوم ممبران است که در برابر حرارت و خوردگی مقاوم است. در جریان خمکاری و وکیوم، میز فولادی تأثیر چندانی ندارد و به شکل دهی نمونه کار کمک نمی‌کند، اما ابزاری که بر روی آن قرار می‌گیرد باعث شکل دهی نهایی به آن شده و شکل نهایی کار با توجه به این ابزارها تهیه می‌شود. معمولاً این دستگاه‌ها از ابزارهای خمشی مختلفی برخوردار هستند که انتخاب آنها با توجه به سلیقه مشتری و انتخاب طرح نهایی کار صورت می‌گیرد.

  • قابلیت استفاده از رول‌های pvc در اندازه‌های مختلف

این ویژگی بیشتر در مورد دستگاه‌های دو سینی دیده می‌شود که اپراتور می‌تواند همزمان با کار یکی از سینی‌ها، اقدام به تغییر میز و اندازه آن کند. در حقیقت یکی از بزرگترین مزایای دستگاه‌های پرس وکیوم دو سینی امکان استفاده از دو سینی با ابعاد مختلف است که می‌توان از آنها برای روکش کردن کارهای مختلف استفاده کرد. در مورد پرس وکیوم ممبران نیز می‌توان از همین خصوصیت استفاده کرد و زمانی که دستگاه برای خم کردن و روکش کردن نمونه کار بر روی یک میز عمل می‌کند، می‌توان ابعاد و حتی میز دوم را تغییر داد و از آن برای کارهای با ابعاد متفاوت استفاده کرد.

  • استفاده از کنترلر مرکزی برای کوره و درجه حرارت آن

عملکرد دستگاه پرس وکیوم ممبران بستگی بسیاری به ابزار کنترل دارد و به همین دلیل یکی از مهمترین قطعات دستگاه تبدیل شده است. همانطور که در مطالب قبلی عنوان شد، وظیفه کنترلر تنظیم دمای لازم در داخل کوره، روشن و خاموش کردن المنت‌های برقی، حرکت دادن کوره بر روی میز و تعیین زمان مشخص برای عملکرد دستگاه‌ها است. تمام این فعالیت‌ها به شکل مستقیم بر کیفیت نهایی روکش کردن دستگاه‌های پرس وکیوم تاثیرگذار هستند؛ اما درمورد دستگاه‌های ممبران ممکن است این نقش پررنگ‌تر باشد.

در دستگاه پرس وکیوم ممبران تلاش می‌شود که علاوه بر روکش کردن نمونه کار، امکان همکاری و حالت دهی به آن نیز فراهم باشد. بنابراین علاوه بر اینکه باید دمای مورد نظر برای روکش کردن مناسب باشد، باید برای خمکاری نمونه کار و حفظ حالت نهایی آن نیز تنظیم شود. بنابراین کنترلر به‌خوبی می‌تواند این دو بخش از کار را در اختیار خود گرفته و اپراتور به کمک آن کیفیت نهایی کار خود را تضمین کند.

  • وجود پمپ مکنده برای وکیوم سریع

اگر بخواهیم به یکی دیگر از مشخصات فنی دستگاه پرس وکیوم ممبران اشاره کنیم، باید پمپ دستگاه را نیز در نظر بگیرید. این پمپ وظیفه ایجاد خلأ و وکیوم را برعهده دارد و عملکرد صحیح آن به چسبیدن روکش بر روی نمونه کار و همچنین حالت گرفتن آن با توجه به میز کمک می‌کند. هر کدام از قطعات و ابزارهای استفاده شده در این دستگاه می‌توانند به شکل‌های مختلفی عملکرد آن را تحت تأثیر قرار دهند و قابلیت آن را برای کار در حوزه‌های مختلف بهبود بخشد. بنابرین معمولاً سازندگان این دستگاه‌ها سعی می‌کنند از این ویژگی‌ها به حالت بهینه بهره برده و کیفیت نهایی کار دستگاه را افزایش دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه پرس وکیوم ممبران به سایر مطالب وب سایت ما مراجعه کنید

و یا اینکه با مراجعه به بخش ارتباط با ما با کارشناسان واحد فنی ما در گروه صنعتی پارس رایکا در تماس باشید.

هر خریداری برای تهیه دستگاه پرس وکیوم ممبران MDF می بایست تمامی شرایطی که حاکی از کمیت، قیمت و کیفیت دستگاه پرس وکیوم MDF، قطعات استفاده شده، کیفیت کار خروجی، گارانتی دستگاه پرس وکیوم، خدمات پس از فروش دستگاه و …. را مد نظر قرار دهد. قرار دادن تمامی این شرایط مستلزم این است که خریدار از تمامی شرایط آگاهی داشته باشد.

  • خرید دستگاه پرس وکیوم

در بازار کنونی هرقدمی در جهت سود آوری به همان اندازه که می تواند برای صاحبان کسب و کار سود آور باشد، به همان اندازه نیز خطرناک است. خرید دستگاه های پرس وکیوم نیز از این مقوله مستثنا نیست. البته به واسطه ی قیمت بالای این محصولات لازم دانستیم تا نکاتی را که یادآور معیار های کیفی دستگاه های پرس وکیوم در بازار ایران است را بر شماریم. امیدواریم بتوانیم در راه خدمت رسانی بیشتر به تمامی فعالان در صنعت چوب موفق تر از قبل عمل کنیم.

  • فاکتور های لازم برای خرید دستگاه های پرس وکیوم

۱- وزن دستگاه: فاکتور وزن در هنگام خرید دستگاه های پرس وکیوم اهمیت بسزایی در مبحث حمل و نقل دارد، ولی در مواقعی که دستگاه به صورت خالص از فولاد ساخته می شود اصول مهندسی لازم جهت مقاو مت قسمت های مختلف دستگاه می بایست رعایت شود.

۲- ابعاد میز کار و حجم دستگاه برای ورود به کارگاه تان: در بحث خرید پرس های وکیوم و ماشین آلات سی ان سی چوب بسته به مکان و جایی که در کارگاه خود برای دستگاه مربوطه در نظر گرفته اید می توان در خرید بهتر و به صرفه تری داشت.

۳-ماکزیمم ضخامت پرسی که با mm نمایش داده میشود.

۴- قدرت دستگاه که با فاکتور kw نمایش داده می شود.

۵- فشار وکیوم که بصورت mpa نمایش داده می شود.

۶- باید در نظر داشته باشید که دستگاه بتواند انواع روکش ها را پشتیبانی کند ( روکش های PVC و PET و PP و … ). البته این موضوع بیشتر به پولی که برای خرید دستگاه می پردازد بستگی دارد.

۷- دستگاه باید روی هر سطحی ( چه ابزار خورده و چه صاف ) عمل کند و این ازمزیت های اصلی دستگاه است.

۸- دستگاهی که مصرف برق کمتری دارد مسلماً دستگاه بهتری است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه پرس وکیوم ممبران به سایر مطالب وب سایت ما مراجعه کنید

و یا اینکه با مراجعه به بخش ارتباط با ما با کارشناسان واحد فنی ما در گروه صنعتی پارس رایکا در تماس باشید.

دستگاه پرس وکیوم ممبران کشویی دوسینی تمام اتوماتیک

 

دستگاه پرس وکیوم ممبران آسانسوری تمام اتوماتیک

 

دستگاه پرس وکیوم ممبران تک سینی

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه برش لیزر به سایر مطالب وب سایت ما مراجعه کنید

و یا اینکه با مراجعه به بخش ارتباط با ما با کارشناسان واحد فنی ما در گروه صنعتی پارس رایکا در تماس باشید.

پشتیبانی و گارانتی

تمامی دستگاه های پرس وکیوم ممبران گروه صنعتی پارس رایکا دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.راه اندازی و آموزش کار با دستگاه

نصب دستگاه های پرس وکیوم ممبران گروه صنعتی پارس رایکا، توسط تکنسین های مجرب که با آخرین تکنولوژی دستگاه ها آشنا هستند صورت می گیرد. همچنین آموزش نحوه کار و اپراتوری نیز در هنگام نصب انجام می گیرد و در صورت نیاز به آموزش بیشتر، کلاس های آموزشی در شرکت تشکیل می گردد.

فروش ویژه

گروه صنعتی پارس رایکا در نظر دارد جهت سهولت کار مشتریان در راستای خدمات مشتری مداری با شرایط ویژه اقدام به فروش محصولات خود نماید.لذا شما صنعتگران گرامی میتوانید ضمن تماس با واحد بازرگانی و دریافت مشاوره تخصصی از این فرصت ویژه بهره مند شوید.