دستگاه برش لیزر

امروزه بسیاری از کشورها برای ساخت قاب‌های تزئینی، فریم‌های چوبی و حکاکی طرح‌ها بر روی چوب از دستگاه حکاکی لیزری استفاده می‌کنند. با استفاده از این فناوری می‌توان طرح‌ها و الگوهای پیچیده‌ای را بر روی چوب پیاده کرد. در حکاکی چوب، اشعه لیزر به صورت متمرکز به مواد تابیده می‌شود و با بالا بردن حرارت آن در نقاط مشخص باعث برش ماده می‌گردد، در نتیجه عملیات برش و حک با ظرافت بالایی انجام شده که این عمل با هیچ یک از روش‌های سنتی و مکانیکی قابل اجرا نخواهد بود. حکاکی بر روی چوب از طریق لیزر محصولی بسیار زیبا و صاف تولید خواهد کرد و یکی از ویژگی‌های خوب این روش آن است که در نتیجه کار با لیزر زباله و خاک اره تولید نخواهد شد و تمیزکاری آن به حداقل خواهد رسید.همچنین به دلیل عدم تماس مستقیم اشعه لیزر با ماده، محصول نهایی بر خلاف روش‌های سنتی بسیار صاف و بی‌نقص خواهد بود.

با استفاده از لیزر تقریبا می‌توان بر روی هر نوع چوبی حکاکی انجام داد و با توجه به نوع چوب میزان قدرت مورد استفاده برای دستگاه لیزر مشخص می‌شود.

 • انواع دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

دستگاه برش لیزر مخصوص حکاکی بر روی فلزات
دستگاه برش لیزر بر روی حکاکی بر روی غیر فلزات
استفاده از دستگاه برش لیزر در صنایع مختلف کاربرد دارد. صنایع فلزی، صنایع تبلیغات، صنایع چوب، صنایع پارچه و چرم سازی و صنعت شیشه
برش و حکاکی با دستگاه برش لیزر سرعت و دقت را بسیار بالا می برد.

 • ویژگی حکاکی بر روی چوب با لیزر

 1. حکاکی چوب با استفاده از لیزر از دقت و ظرافت بالایی در انجام حکاکی و برش برخوردار است.
 2. امکان حکاکی طرح های بسیار پیچیده و ظریف را فراهم می‌آورد.
 3. تبدیل آسان و سریع طرح‌های اولیه به محصول نهایی
 4. امکان حکاکی با عمق‌های متفاوت
 5. ایجاد سطحی صاف و بدون خاک اره
 • کاربردهای دستگاه برش لیزر

 1. دکورسازی، ماکت، مدل سازی، مصنوعات چوبی، لوح، تندیس، قاب و … .
 2. برش اولیه چوب های قالب های دایکات و آماده کردن آن برای مرحله تیغ گذاری.
 3. تابلوهای تبلیغاتی MDF و شاسی سازی جهت مصارف فضاهای داخـل و خارج.
 4. ساخت مصنوعات چوبی تزئین شده با معرق. در حال حاضر برخی از درها یا میزهای چوبی گران قیمت، با استفاده از طرح های معرق تزئین می شوند. دستگاه های لیزر برش می توانند انواع طرح های معرق را با سرعت و سهولت، بدون آن که نیازی به صرف وقت زیاد برای برش ورقه های چوبی با اره مویی باشد را برش دهند. علاوه بر این، دستگاه لیزر، برش را با دقت و ظرافت بیشتری انجام می دهند. با این وصف، با دستگاه های لیزر می توان طرح های معرق را به صورت انبوه تولید کرد.
 5. ساخت قاب عکس ام دی اف یا چوب. به خاطر قابلیت برش دستگاه های برش لیزر، می توان با این دستگاه ها به تولید انبوه قاب های گران قیمت چوب یا ام دی اف پرداخت.
 6. ساخت پازل های چوبی. با دستگاه های لیزر می توان انواع پازل های چوبی را به سهولت و سرعت به صورت انبوه تولید نمود. برای انجام این کار تنها کافی است طرح اولیه پازل در کامپیوتر تهیه شده و سپس بر روی ورقه نازک چوبی بریده شود.
 7. ساخت محصولات تزئینی چوبی. با لیزر می توان مجموعه بسیار متنوعی از کالاهای تزئیناتی یا سوغاتی را تهیه کرد. با جستجویی در اینترنت می توان طرح های فراوانی از این محصولات را به دست آورد.
 • مزایای دستگاه برش لیزر چوب

 1. سرعت و سهولت در اجرای کار
 2. عدم تولید براده و ضایعات به علت دقت و ظرافت بالا
 3. عدم تولید آلودگی صوتی
 4. برش های دقیق پیچیده برروی انواع چوب جهت معرق کـاری و مصنـوعات چوبی دکوری
 5. عدم نیاز به سرمایه گذاری بالا
 
 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه برش لیزر به سایر مطالب وب سایت ما مراجعه کنید

و یا اینکه با مراجعه به بخش ارتباط با ما با کارشناسان واحد فنی ما در گروه صنعتی پارس رایکا در تماس باشید.

 

 • برای کار با دستگاه برش لیزر از کجا شروع کنم؟

اولین قدم در شروع کار با دستگاه برش لیزر، انتخاب و خرید دستگاه است. عوامل مختلفی در انتخاب و خرید یک دستگاه تأثیرگذار هستند و از قیمت دستگاه گرفته تا اندازه آن و قابلیت‌های آن، همگی باید مد نظر قرار گیرند. اگر به دنبال یک کارگاه کوچک با درآمد محدود هستید، دستگاه‌های با اندازه کوچک مناسب هستند. اما اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری بلندمدت انجام دهید و از دستگاه خود برای سال‌های سال کار بکشید، توصیه ما این است که از یک دستگاه برش لیزر با اندازه بزرگ‌تر استفاده کنید. این دستگاه به شما این امکان را می‌دهد که در کار خود تنوع بیشتری داشته باشید و قدرت مانور خود را برای مشتری‌های مختلف حفظ کنید.
خرید دستگاه برش لیزر مناسب، به شما این اجازه را می‌دهد که محصولات مختلف را با اندازه‌های مختلف برش دهید. کسانی که یک کسب و کار را شروع می‌کنند، ضروری است که توان رقابت در بازار را داشته باشند و حتی در برخی موارد از رقبای خود پیشی بگیرید. انتخاب دستگاه بزرگ‌تر با قابلیت‌های بیشتر امکان تولید انبوه را به شما می‌دهد و درصورتی‌که تعداد سفارشات شما رشد کند، شرایط پاسخگویی به مشتریان را خواهید داشت. معمولاً برای شروع کار یک دستگاه برش لیزر با اندازه 130 در 90 سانتیمتر مناسب است. همچنین توصیه می‌شود که یک دستگاه با حداقل 80 وات داشته باشید که بتوانید انواع سفارشات را انجام دهید.

 • راهنمای خرید دستگاه برش لیزر

در سال‌های اخیر از لیزر برای برش و حکاکی بر روی انواع چوب استفاده بسیاری شده و موجب تحولاتی در این صنعت شده است. با استفاده از لیزر می‌توان به راحتی طرح های متنوعی را بر روی چوب ایجاد کرد در صورتیکه در گذشته ایجاد چنین طرح‌هایی به روش سنتی و مکانیکی با دشواری بسیاری همراه بود و زمان زیادی برای انجام آن لازم بود. در برخی موارد نیز محصول نهایی از کیفیت بالایی برخوردار نبود. با ورود لیزر این امکان به وجود آمد تا صنعتگران با شخصی سازی و تولید طرح های متنوع، محصولات اختصاصی خود را تولید نمایند.

از جمله ویژگی های مهمی که هنگام خرید دستگاه برش لیزر باید مورد توجه قرار گیرد توان برش آن است. قدرت مورد استفاده دستگاه در صنایع چرم و کیف با صنعت چوب و حکاکی متفاوت می باشد. تیوب لیزر این دستگاه ها در توان ها و عمر مفید گوناگونی تولید می گردند . از جمله 40، ۸۰ ، ۱۰۰ ، ۱۳۰ ، ۲۰۰ وات و .. با عمر مفید 3000 ، 7000 و 10000 ساعت کار می توان نام برد.

 • کدام دستگاه برش لیزر را بخریم؟

قبل از خرید دستگاه برش و حکاکی لیزری باید برای خود مشخص کنید که از این دستگاه برای چه هدف و کاربرد هایی قصد استفاده دارید. آیا هدف شما برش قطعات است یا حکاکی بر روی قطعات و یا هر دو .

کیفیت حکاکی با قدرت تیوب لیزر نسبت عکس دارد . یعنی هر چه قدرت تیوب لیزر افزایش پیدا کند، از کیفیت و دقت حکاکی کاسته می شود.

اگر کار شما بیشتر حکاکی است و برشکاری شما محدود تا قطر 5 میلیمتر روی مواد نرم است، دستگاه با تیوب حداکثر 80 وات خریداری کنید ولی اگر بیشتر کار شما برش کاری بر روی مواد سخت با قطر بیشتر از 5 میلیمتر است از دستگاه با تیوپ حداقل 130 وات استفاده نمایید اما پیشنهاد ما دستگاه با تیوب لیزر Reci W4 100w است که تقریبا برای همه کارها مناسب است.

تیوب لیزر نصب شده بر روی دستگاه ها قابل تعویض و ارتقاء می باشد به شرط آنکه پاور تغدیه دستگاه نیز متناسب با تیوپ لیزر انتخاب و تغییر نماید.

 • میز کار دستگاه برش لیزر

امروزه اکثر تولید کنندگان، دستگاه لیزر خود را با دو میز مشبک لانه زنبوری و تیغه ای ارائه می نمایند که هر میز برای یک نوع مواد کارایی خاص دارد.رایج ترین اندازه میز کار برای دستگاه های برش لیزر در کارهای تابلو سازی و خدماتی ، میز 90*130 و 130*180 سانتی متر است. میز دوم به تمام ورق نیز مشهور است. خرید کدام دستگاه بستگی به نیاز شما دارد.

اگر نوع و قطر کار شما متفاوت می باشد و می خواهید در بخش وسیعی از خدمات یا صنایع کار کنید و یا اگر قصد کار حکاکی بر روی اجسام مدور را دارید پیشنهاد می گردد دستگاه با میز کار متحرک عمودی خریداری نمایید که اندکی گرانتر از دستگاه با میز ثابت است و به راحتی می توانید هر قطعه کار با هر قطری بر روی آن قرار دهید و همچنین باید دستگاه شما توانایی نصب سیستم روتاری را هم داشته باشد.

روتاری دستگاه کوچکی است که امکان حکاکی و برش بر روی قطعات مدور را فراهم می کند.این دستگاه بر روی میز دستگاه لیزر قرار می گیرد و قطعات گرد جهت حکاکی به آن وصل می گردد. این دستگاه با گردش آرام قطعه ، امکان حکاکی بر روی آن را فراهم می کند.

ولی اگر نوع کار شما محدود به قطر و نوع خاصی است ، مثلا فقط بر روی ورق های ام دی اف و یا پلکسی گلاس 3 میلیمتر کار خواهید کرد ، لزومی ندارد هزینه اضافی جهت خرید دستگاه میز برقی پرداخت نمایید.

از فاکتور های مهم و تعیین کننده در قیمت و کیفیت یک دستگاه برش لیزر علاوه بر تیوب لیزر ، نوع مادربرد و نوع و قابلیت میز کار مورد استفاده در آن و همچنین توان سیستم خنک کننده آن ( چیلر ) می باشد.

سرعت و دقت برش و حکاکی با لیزر بسیار تابع نوع مادر برد آن است ،مادر برد های جدید دارای قابلیت هایی چون کنترل دقیق و پیش نمایش انجام کار، صفحه نمایش رنگی و خطا یابی خودکار می باشند و همچنین به علت دارا بودن قابلیت های نرم افزاری پیشرفته، کنترل کاربر را کمتر و سیستم به صورت تمام خودکار ، تمام مراحل و فرایند کار را کنترل می نماید.

 • بهترین مادربرد با قیمت مناسب کدام است؟

بهترین مادربرد های موجود در بازار ایران از نظر تناسب کیفیت به قیمت، اکنون RDC-6332G و RDC-6442G می باشند.

نوع چیلر و تناسب قدرت خنک کنندگی آن با توان تیوب لیزر هم از عوامل تاثیر گذار در کارایی و قیمت یک دستگاه لیزر به شمار می رود. برای تیوب لیزر 80 وات به بالا از چیلر حداقل 5000 باید استفاده گردد.

چیلر های تمام اتوماتیک مدل S&A میتوانند انتخاب خوبی باشند.

 • از عوامل دیگر تعیین کننده یا متمایز کننده قیمت دستگاه ها

1- آپشن های نصب شده در دستگاه

2-مقدار تعهد و خدمات پس از فروش فروشنده

3- مقدار سودی است که واردکننده یا فروشنده برای خود در نظر می گیرد می باشد.

برخی از آپشن ها و قطعات اضافی نسب شده بر روی دستگاه ها مانند “فوکوس اتوماتیک اولیه” که فقط جهت تنظیم اولیه فاصله هد با سطح کار استفاده می گردد و قادر نیست در حین کار و با تغییر قطر یا انحنا ، مجددا فاصله را تنظیم نماید، کارایی محسوس و مهمی در دستگاه لیزر ندارند و نه تنها گاهی باعث برور اختلال در کار دستگاه می گردند بلکه باعث افزایش قیمت دستگاه نیز می گردند.

لذا در خرید دستگاه بهتر است بابت آپشن هایی مبلغ اضافی پرداخت نمایید که الزاما در کار شما تاثیر محسوسی داشته باشند.

نکته مهم : متاسفانه مشاهد شده که برخی از فروشندگان به توسط همین دستگاه های لیزر اقدام به حکاکی جعلی آرم و اطلاعات بر روی قطعات نموده و به عنوان مثال چیلر یا تیوپ لیزر های با قدرت کم و بی کیفیت و بی نام و نشان را به جای برند های معروف جهانی به فروش می رسانند.

 • خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش کالا بسیار مهم است. دستگاهی که خدمات پس از فروش ضعیفی دارند به هیچ عنوان خریداری ننمایید. شما پس از خرید دستگاه بسیار به گارانتی و پشتیبانی نیازمندید. از هر مجموعه ای دستگاه را خریداری میکنید آن مجموعه موظف است دستگاه را به هر مکانی که مشتری بخواهد ارسال کند و کارشناسان آن را نصب نمایند و سپس آموزش های لازم به اپراتور داده شود.

البته باید به این نکته اشاره نمود که اپراتور دستگاه باید بر روی نرم افزار کورل تسلط کافی داشته باشد تا بتواند به راحتی آموزش ها را فرا گیرد.

اگر تجربه ی اپراتور دستگاه برش لیزر بالا باشد هم سرعت و کارایی بالا می رود و هم متریال کمتری مصرف می شود.

موضوع دیگر که باید به آن توجه شود شرکتی است که از آن خرید می کنید.

زمانی که شما شرکت مناسبی بیابید با خیال راحت می توانید به ادامه مراحل بعد بپردازید.

در این صورت هم می توانید از مشاوره های رایگان کارشناسان و متخصصین آن استفاده کنید و هم می توانید روی خدمات پس از فروش آن حساب نمایید.

همه این موارد به صورت رایگان می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه برش لیزر به سایر مطالب وب سایت ما مراجعه کنید

و یا اینکه با مراجعه به بخش ارتباط با ما با کارشناسان واحد فنی ما در گروه صنعتی پارس رایکا در تماس باشید.

دستگاه برش لیزر PR-1390

 

دستگاه برش لیزر PR-1318

 

مشخصات فنی

مدل

PR- 1390  &   PR-1318

سطح کار سینی

1300*2500 میلیمتر

توان لیزر

60, 80, 100, 130, 150, 180  وات

نوع لیزر

تیوپ شیشه­ ی پلمپ شده با لیزر CO2

سیستم خنک کننده

آب خنک چیلر صنعتی پیشرفته

موتور

استپ موتور

سیستم کنترل کننده

سیستم متصل شونده به کامپیوتر و نرم افزار مخصوص یا کنترل از سر دستگاه

سرعت حک

0-     70000 میلیمتر بر دقیقه

سرعت برش

0-     18000 میلیمتر بر دقیقه

واتاژ

50/-60 HZ / 110 V/ 220 V /AC

دقت (برگشت به نقطه­ی قبلی)

0.01 میلیمتر

مصرف برق

کمتر از 2000 وات

دما

0 – 45  درجه سانتیگراد

رطوبت

5- -95%

فایل های پشتیبانی شده

AL,BMP,DXF,DST,PLT و پشتيباني مستقيم Corel Draw ,Auto Cad

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه برش لیزر به سایر مطالب وب سایت ما مراجعه کنید

و یا اینکه با مراجعه به بخش ارتباط با ما با کارشناسان واحد فنی ما در گروه صنعتی پارس رایکا در تماس باشید.

پشتیبانی و گارانتی

تمامی دستگاه های برش لیزر گروه صنعتی پارس رایکا دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.راه اندازی و آموزش کار با دستگاه

نصب دستگاه های برش لیزر گروه صنعتی پارس رایکا، توسط تکنسین های مجرب که با آخرین تکنولوژی دستگاه ها آشنا هستند صورت می گیرد. همچنین آموزش نحوه کار و اپراتوری نیز در هنگام نصب انجام می گیرد و در صورت نیاز به آموزش بیشتر، کلاس های آموزشی در شرکت تشکیل می گردد.

فروش ویژه

گروه صنعتی پارس رایکا در نظر دارد جهت سهولت کار مشتریان در راستای خدمات مشتری مداری با شرایط ویژه اقدام به فروش محصولات خود نماید.لذا شما صنعتگران گرامی میتوانید ضمن تماس با واحد بازرگانی و دریافت مشاوره تخصصی از این فرصت ویژه بهره مند شوید.